KAČIŲ KIRPIMAS
KAIP KIRPTI KATES?

     Kačių kirpimas taip pat populiarus kaip ir šunų kirpimas. Kerpamiausios kačių rūšys yra Persų, Sibiro, Norvegijos miškinių, Egzotikų, Himalajų ir kitos ilgaplaukių kačių rūšys. Šios katės pasižymiu ilgu plauku, kuriam reikia daug daugiau priežiūros negu trumpaplaukėms katėms. Ilgo plauko katėms dažnai neužtenka tik kasdieninio šukavimo, reikia ir kirpimo.

     Katės priklausomai nuo plauko ilgio kerpamos 2 - 4 kartus per metus. Kirpti katę reikia net tik dėl grožio, bet ir dėl katės saugumo. Ilgaplaukėms katėms dažnai veliasi kailis ir gali susidaryti susivėlusių plaukų gumulai, kurie gali pradėti tempti odą bei ją pažeisti, tokio atveju jau reikės iš karto kreiptis į profesionalą. 

     Vienas iš mėgstamiausių stilių kačių kirpime yra liūtas. Tada yra labai trumpai nukerpamas kūnelis naudojantis kirpimo mašinėlėmis ir paliekami plaukai ant galvos, kartais ant uodegos ir kojų, tai jau priklauso nuo asmeninių šeimininko norų. Arba, žinoma, galima tiesiog tolygiai patrumpinti kailį su kirpimo mašinėle pasirinkus tinkamą antgalį. 

    Bet visų pirma reikia kiekieną diena šukiuoti visas kates, tai naudingas masažas katės odai bei raumenimis bei žinoma katės kailiukui, todėl mylėkite savo augintinį ir jis mylės jus.